Blog

V čem je Backfire G2S speciální? DESIGN! (1/3)

„Backfire G2S nemusí být zdaleka nejlepším skateboardem na trhu, ale  je precizně designován a postaven ze speciálních materiálů, které mají některé opravdu jedinečné vlastnosti.  A my si v tomto seriálu o Backfire G2S řekneme více !“

BACKFIRE je společnost s poměrně dlouhou historií výroby skateboardů, od roku 2009 začali vyrábět skateboardy pro mnoho velkých skateboardových značek po celém světě, to byla doba, kdy se backfire učil první lekce tvorby skateboardů. Za posledních 10 let vyrostla společnost BACKFIRE ve zkušeného výrobce klasických skateboardů a longboardů a založila také vlastní značku elektrických boardů BACKFIRE.

První dojem mnoha našich zákazníků z G2S je takový, že se cití velmi přirozeně, přesně jako na klasickém „obyčejném“ neelektrickém longboardu. Dlužíme to jedinečnému designu Backfire G2S!
Projdeme si to společně:

DESIGN DESKY

Všichni víme, že deska je nezbytnou součástí skateboardu. Je tak důležitá, že vždy musí být precizně navržena a zpracována. Když se navrhovala deska G2S, navrhla se tak, aby měla elipsovitý konkávní tvar. Tak, aby povrch desky nebyl rovný. Tento konkávní design dává nohám větší podporu při jízdě a usnadňuje ovládání prkna. U G2S není konkáva na první pohled zřejmá, mnoho lidí si jí ani nevšimne, ale je tam. Ve srovnání s mnoha plochými rovnými deskami, vám deska s konkávním designem dává zpravidla mnohem lepší zážitek z jízdy.

 

 

G2S deska je vyklenutá, to znamená, že deska má obloukovitý tvar. Díky tomuto tvaru a pružnosti  kanadského javoru lépe absorbuje šoky při jízdě na nerovném povrchu. To je zvláště důležité během dlouhé jízdy, protože jste méně „vyklepaní“ a v nohách méně unavení. Přestože je deska průžná, není vyrobena až příliš měkká, aby si vždy zachovala svůj tvar a odpružila pouze ve chvíli kdy je potřeba. Firma BACKFIRE ví, že nelze udělat dobrý elektrický skateboard bez dobré desky. A také ví, jak těžké je takovou desku udělat správně a proto strávili tolik času a energie nad návrhem desky pro G2S.

 

 

JEN 11 CM NAD ZEMÍ

Backfire G2S je navržen tak, aby měl nízké těžiště (110mm s 80mm koly), což poskytuje mimořádnou stabilitu zvláště při jízdě vysokou rychlostí, dokonce i při rychlosti 38km / h je deska stále velmi stabilní. Na základě několikaletých zkušeností věříme, že ve většině případů vám nízké těžiště poskytne lepší zážitek z jízdy. Proto i doporučujeme použití 80mm kol (při koupi Backfire G2S dostanete zdarma také 96mm kola, která můžete využít pro „měkčí“ zážitek z jízdy).

 

 

JEDINEČNÝ DESIGN HUB MOTORU

Jak všichni víme, BACKFIRE používá HUB motory. Nejsou to však běžné HUB motory, tyto motory jsou speciálně upravené pro G2S, což je na první pohled znát. Motory jsou tenčí, avšak delší než běžné HUB motory, což umožňuje mít celkové těžiště boardu níže nad zemí. Urethanová kola motorů jsou lehce vyměnitelná, stejně tak i samostatné motory.

 

 

PERFEKTNÍ VYVÁŽENÍ 50:50

Toto je další konstrukční prvek G2S, který se většinou přehlíží. Aby bylo G2S téměř dokonale vycentrované, je přední část G2S a zadní část G2S navržena tak, aby měly obě části stejnou váhu. To je velmi užitečné při „kárvování“ nebo speciálních manévrech jako je „slajdování“ .

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *