Blog

Jak na elektroboard aneb všechno je jednou poprvé

 NEŽ SE VYDÁTE DO ULIC, ZVYKNĚTE SI NA AKCELERACI A BRZDĚNÍ

Naši testovací jezdci, které znáte z videí nebo z akcí Watt Boardu, mají jízdu v krvi a vědí, jak používat systém brzdění a akcelerace. Než vyrazíte do ulic, věnujte pár hodin tréninku svých jezdeckých schopností na Watt Boardu. Jízda na Watt Boardu je jednoduchá, je však potřeba si zvyknout.

 

VYSOKÁ RYCHLOST JE VELMI NEBEZPEČNÁ (Obecně)

I zkušení jezdci se mohou při pádech opravdu vážně zranit, nebo mohou dopadnout ještě hůře. Při jízdě na Watt Boardu ve vysokých rychlostech buďte vždy opatrní.

 

AUTA A JINÁ VOZIDLA VÁS MOHOU VÁŽNĚ OHROZIT

Při jízdě kolem jiných vozidel buďte vždy obzvláště vnímaví a mějte oči na stopkách. Jezděte tak, jako byste na silnicích nikdy neměli přednost v jízdě a předpokládejte, že vás ostatní vozidla nevidí. Je vaší povinností dodržovat zákony o silničním provozu vašeho státu nebo země. Dále předpokládejme, že řidiči nepoznají, že jedete na motorizovaném prknu. Doporučujeme vždy nosit „varovná“ světla, abyste byli při jízdě na silnici lépe vidět.

 

JÍZDA DO KOPCE A Z KOPCE

Elektrický skateboard Watt vás bude mít rád a poslušně vám bude sloužit, pokud se k němu budete chovat s láskou a péčí. Životnost všeho, co se používá až nadoraz, se zkracuje. Watt Boardy jsou navrženy pro jízdu z kopce – nikoli však pro jízdu z velmi prudkého kopce – a pro jízdu až do 20% kopce, vše ale vždy závisí na kvalitě vozovky. Mohlo by dojít k neočekávanému chování: brzdy se mohou samy spustit nebo mohou přestat brzdit nebo může dojít k poškození elektroniky a motoru.

 

MOKRÝ POVRCH? NEJEZDĚTE!

Jízda na mokrém povrchu může být nebezpečná, buďte vždy ostražití a používejte zdravý rozum – do elektroniky se může dostat voda a na poškození vodou se záruka nevztahuje.

 

JEZDĚTE BEZ RIZIKA, JEZDĚTE S ROZUMEM.

Bezpečnostní výbava! Ne jen kraťasy a tričko. Jízda rychlostí až 30 km/h bez ochranné výbavy téměř jistě skončí odřeným kolenem. Vždy noste helmu, chrániče kolen, loktů apod.

 

JE MOŽNÉ, ŽE WATT BOARD PŘESTANE BRZDIT NEBO SE BRZDY SPUSTÍ SAMY

Ve velmi, velmi výjimečných případech, zpravidla nikdy, mohou brzdy Watt Boardu přestat brzdit nebo se mohou samy spustit. Z tohoto důvodu je vždy třeba jezdit opatrně a mít na sobě správnou bezpečnostní výbavu. Než začnete jezdit rychle, je velmi důležité naučit se správně brzdit nohou a být připraven ji použít.

 

BRZDĚNÍ Z KOPCE SE ZAPNUTÝM NAPÁJENÍM.

Brzdění se zapnutým napájením při jízdě z velmi prudkého kopce způsobí značné opotřebení motoru a obnovovacího systému, a proto doporučujeme v co největší míře jezdit na Watt Boardu na rovném povrchu nebo při jízdě z kopce alespoň brzdit nohou. Při brzdění z prudkého kopce se mohou velmi rychle opotřebovat také kolečka. Vždy po jízdě kontrolujte opotřebení koleček, případně prohoďte hnací kolečko za méně sjeté přední kolečko. Jezděte vždy obezřetně, opatrně a ostražitě a vždy noste ochrannou výbavu. Bezpečnost je prioritou číslo jedna. Za žádných okolností neneseme zodpovědnost za jakékoli zranění, poškození majetku nebo třetí osoby způsobené výrobkem. Plnou zodpovědnost za výrobek a jeho používání nese kupující/uživatel. Zákazník prohlašuje, že si je vědom povahy produktu, a každý z jezdců akceptuje, že se zařízení může při jízdě porouchat, a učiní veškerá preventivní opatření, aby zabránil zranění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *