Blog

4 tipy, jak jezdit na elektrickém longboardu bezpečněji

Ačkoli jsou nehody a úrazy způsobené jízdou na skateboardu běžné, nemusí být vážné. Přečtěte si hlavní bezpečnostní rady pro jízdu na elektrickém skateboardu a jezděte bez rizika.

 

Každý dopravní prostředek má svá rizika. Ze zpráv všichni známe obrázky leteckých havárií a vykolejených vlaků. Většina z nás alespoň jednou zažila autonehodu a i pro batole může prvních pár kroků vést k bouli na hlavě, pokud není opatrné. Elektrické skateboardy nejsou výjimkou. Zranění způsobená jízdou na skateboardu jsou samozřejmá. Přestože mnohé z těchto nehod vznikne v důsledku pokusů o riskantní triky, k úrazu můžete přijít, i když používáte svůj elektrický skateboard jako dopravní prostředek. Srážky s motorovými vozidly se zdají být jednou z hlavních příčin úmrtí souvisejících s jízdou na skateboardu a pád z prkna na chodník ve velké rychlosti může mít za následek zlomené zápěstí nebo otřes mozku. Následuje několik rad, které vám pomohou jezdit bez rizika tak, aby všechna vaše dobrodružství na elektrickém skateboardu byla zábavou a radostí. Pokud jste svůj elektrický skateboard nějakou dobu nepoužívali, podrobte jej rychlé prohlídce. Je-li grip kluzký, treky uvolněné nebo kolečka popraskaná, vzniká možnost, že přijdete k úrazu. Pokud váš skateboard po několik zimních měsíců odpočíval ve skříni, prkno si zkontrolujte a ujistěte se, že vše funguje tak, jak má. Pokud něco potřebuje opravit, věnujte raději chvíli opravě namísto toho, abyste se rozjeli a doufali v nejlepší. Objednat nový grip nebo kolečko může být otrava, ale nakonec poděkujete sami sobě a stejně tak vám poděkuje váš skateboard.

 

1. Seznamte se s místními zákony

Důležitá je znalost místních zákonů, čímž se vyhnete pokutě, stejně jako jistota, že skateboard používáte na bezpečném místě. V některých městech je například používání skateboardu na veřejných místech mimo skatepark v rozporu se zákonem. Tyto druhy vyhlášek mohou místním obyvatelům ztížit pochopení pravidel chování a pro vás může být nebezpečnější jezdit na skateboardu v blízkosti silnic. Pokud si nejste jisti postojem společnosti ve věci jízdy na skateboardu, můžete začít tím, že kontaktujete místní oddělení motorových vozidel.

 

2. Vnímejte své okolí

Kdykoli jedete na elektrickém skateboardu, vždy vnímejte své okolí, a to především pokud přejíždíte ulici nebo jedete po chodníku v blízkosti místa s hustým provozem. Nezbytná je rovněž opatrnost při jízdě brzo ráno nebo pozdě večer, když se setmí. Můžete si pořídit pásek s LED osvětlením, reflexní oblečení nebo kvalitní čelovku: to ostatním usnadní vás zahlédnout a sníží riziko, že vás při jízdě na skateboardu ve tmě srazí auto. Většina měst má intenzivní pouliční osvětlení, ale pokud máte v plánu využívat odlehlejší stezku, není špatný nápad být vybaven dostatečně silným světelným zdrojem, který vám pomůže najít cestu. Vyhnout se dírám v zemi, kamenům a dalším nebezpečím, která nečekáte, není jednoduché.

maxresdefault

3. Noste správné vybavení

Investujte do správné bezpečnostní výbavy. Budete potřebovat dobře padnoucí helmu určenou na skateboarding. Určitě kupte takovou, která je vyrobena z pevného materiálu, jako je ABS plast, kevlar nebo sklolaminát. Uvnitř by také měla mít kvalitní měkké polstrování. Můžou se vám rovněž hodit chrániče loktů, kolen a zápěstí. Pokud spadnete z prkna a odřete si stehno, může to bolet, ale rychle se to zahojí. Pokud si ale zlomámete kosti, mohou následovat dlouhodobé problémy a možnost, že bude omezena vaše pohyblivost. Vždy buďte opatrní a v první řadě dbejte na svou bezpečnost.

71gFkqzfjNL._SL1500_

4. Naučte se správně padat

Může to znít nezvykle, ale pokud dopředu „potrénujete“ v kontrolovaném prostředí, můžete být lépe připraveni zvládnout pád ze svého elektrického skateboardu. Když se řítíte po betonu rychlostí více než 30 km/h a náhle ztratíte půdu pod nohama, máte jen zlomek vteřiny, než dopadnete na zem. Tím, že nacvičíte správnou techniku, zafungují vaše nově získané návyky a vy se vyhnete nebezpečnému instinktu, díky němuž vaše tělo připravující se na pád ztuhne, což může způsobit závažná zranění jako zlomená zápěstí. Je lepší se při pádu kutálet, schovat ruce, pozvednout bradu k hrudníku a pokusit se zůstat uvolněný. To vám pomůže vyhnout se poškození kloubů nebo spodiny lebeční. Elektrické skateboardy jsou skvělým způsobem, jak se pohybovat po městě bez závislosti na fosilních palivech, autech vypouštějících uhlík. Mohou vám také ušetřit spoustu peněz a dát vám větší volnost pohybu. Přechod na elektrický dopravní prostředek by měl být pozitivní zkušeností. Budete-li dodržovat tyto bezpeční postupy, můžete nadále používat svůj elektrický skateboard bez obav ze zbytečných zranění.

nyc-longboards

2 thoughts on “4 tipy, jak jezdit na elektrickém longboardu bezpečněji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *